Buenos Aires 2018

Event Schedule - Women -52 kg

Start Time   Event Status
Mon, 8 Oct
10:00
Women -52 kg Elimination Round of 16
COD
KAFUFULA Sarah
0s3
PAN
CANDELO Nemesis
10s1
Finished
Mon, 8 Oct
10:00
Women -52 kg Elimination Round of 16
CHA
BARKA SEGUE Fatime
0s2
MAR
RZAL Fatine
1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Elimination Round of 16
CUB
ACOSTA BATTE Nahomys
0
MGL
LKHAGVASUREN Sosorbaram
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Elimination Round of 16
ITA
TONIOLO Veronica
10
PER
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
0s2
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Elimination Round of 16
MAD
ANDRIAMIFEHY Mireille
1s1
TKM
CHARYGULYYEVA Milana
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Elimination Round of 16
PUR
COLON Sairy
11
GAB
AMBOUROUET Augusta
0
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Quarterfinal
UZB
ERMAGANBETOVA Nilufar
10s1
PAN
CANDELO Nemesis
0s2
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Quarterfinal
MGL
LKHAGVASUREN Sosorbaram
10
MAD
ANDRIAMIFEHY Mireille
0
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Quarterfinal
RUS
KHUBULOVA Irena
10
MAR
RZAL Fatine
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Quarterfinal
ITA
TONIOLO Veronica
10s1
PUR
COLON Sairy
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage First Round of 8
CUB
ACOSTA BATTE Nahomys
10
TKM
CHARYGULYYEVA Milana
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage First Round of 8
PER
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
10
GAB
AMBOUROUET Augusta
0
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Second Round of 8
COD
KAFUFULA Sarah
0
MAD
ANDRIAMIFEHY Mireille
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Second Round of 8
CUB
ACOSTA BATTE Nahomys
10
PAN
CANDELO Nemesis
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Second Round of 8
CHA
BARKA SEGUE Fatime
0
PUR
COLON Sairy
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Second Round of 8
PER
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
1s2
MAR
RZAL Fatine
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Semifinal of Table A
UZB
ERMAGANBETOVA Nilufar
0s1
MGL
LKHAGVASUREN Sosorbaram
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Semifinal of Table B
RUS
KHUBULOVA Irena
10
ITA
TONIOLO Veronica
0
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Round of 4
MAD
ANDRIAMIFEHY Mireille
0
CUB
ACOSTA BATTE Nahomys
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Repechage Round of 4
PUR
COLON Sairy
10
PER
HUAYHUAMEZA ORNETA Noemi
0
Finished
Mon, 8 Oct
15:00
Women -52 kg Contest for Bronze Medal A
CUB
ACOSTA BATTE Nahomys
1s1
ITA
TONIOLO Veronica
0s1
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Contest for Bronze Medal B
PUR
COLON Sairy
0
UZB
ERMAGANBETOVA Nilufar
10
Finished
Mon, 8 Oct
Followed by
Women -52 kg Final
MGL
LKHAGVASUREN Sosorbaram
0
RUS
KHUBULOVA Irena
10
Finished

Judo Live Now

Judo Up Next

Powered by Atos