Buenos Aires 2018

Event Schedule - Men -66 kg

Start Time   Event Status
Sun, 7 Oct
10:00
Men -66 kg Elimination Round of 32
BRA
SANTOS Joao
0s2
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
RUS
NAGUCHEV Abrek
10
ZAM
ZULU Simon
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
TJK
SULAIMONI Jamshed
10
KGZ
ZHENISHBEKOV Sultan
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
FIN
DJOUKAEV Turpal
10
LBA
ALMISHRI Mohammed
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
YEM
AL-SAGHEER Ahad
0
AZE
TALIBOV Vugar
10
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
UZB
NAZAROV Jaykhunbek
10
CYP
BALARJISHVILI Georgios
0s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
DOM
TORNAL Antonio
10s2
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
0s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
MKD
JASHARI Hamza
1
ESP
PENA INSAUSTI Javier
11
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Elimination Round of 16
GAB
NANEKOULA Loreince
0s2
CMR
KON ELIJAH Jalen
10
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Quarterfinal
RUS
NAGUCHEV Abrek
10
FIN
DJOUKAEV Turpal
0s3
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Second Round of 16
BRA
SANTOS Joao
10
KGZ
ZHENISHBEKOV Sultan
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Quarterfinal
UZB
NAZAROV Jaykhunbek
0s2
ESP
PENA INSAUSTI Javier
10
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Quarterfinal
TJK
SULAIMONI Jamshed
0s2
AZE
TALIBOV Vugar
1s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Quarterfinal
DOM
TORNAL Antonio
10
CMR
KON ELIJAH Jalen
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage First Round of 8
ZAM
ZULU Simon
10s1
LBA
ALMISHRI Mohammed
0s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage First Round of 8
CYP
BALARJISHVILI Georgios
0s2
MKD
JASHARI Hamza
1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage First Round of 8
BRA
SANTOS Joao
10
YEM
AL-SAGHEER Ahad
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage First Round of 8
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
10
GAB
NANEKOULA Loreince
0s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Semifinal of Table A
RUS
NAGUCHEV Abrek
10s1
ESP
PENA INSAUSTI Javier
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Second Round of 8
ZAM
ZULU Simon
0s3
UZB
NAZAROV Jaykhunbek
10s2
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Semifinal of Table B
AZE
TALIBOV Vugar
1s2
DOM
TORNAL Antonio
0s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Second Round of 8
MKD
JASHARI Hamza
0s1
FIN
DJOUKAEV Turpal
1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Second Round of 8
BRA
SANTOS Joao
11
CMR
KON ELIJAH Jalen
0
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Second Round of 8
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
1s2
TJK
SULAIMONI Jamshed
0s2
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Round of 4
UZB
NAZAROV Jaykhunbek
10s1
FIN
DJOUKAEV Turpal
0s3
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Repechage Round of 4
BRA
SANTOS Joao
0s2
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
1s2
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Contest for Bronze Medal A
UZB
NAZAROV Jaykhunbek
0s3
DOM
TORNAL Antonio
10s1
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Contest for Bronze Medal B
CUB
BRAVO BLANCO Kimy
1
ESP
PENA INSAUSTI Javier
11
Finished
Sun, 7 Oct
Followed by
Men -66 kg Final
RUS
NAGUCHEV Abrek
0
AZE
TALIBOV Vugar
10
Finished

Judo Live Now

Judo Up Next

Powered by Atos