Buenos Aires 2018

Results - Women's All-Around Qualification

AMP - Artistic Gymnastics
7 Oct - 14:04

Rotations
1 2 3 4


Superior Jury
President
ITA
SACCHI Donatella
Member
CZE
LISKAROVA Hana
Floor Supervisor
ESP
SAN MARTIN LOPEZ Maria Jose

Judges Vault
Difficulty Judge 1
ECU
ALVARADO CLEMENTE Lisseth Amelia
Difficulty Judge 2
AUS
SLATER Allana Amy
Execution Judge 1
DOM
INFANTE DIAZ Mery Luz
Execution Judge 2
NOR
BUER Liliana
Execution Judge 3
DEN
VAMMEN Ditte Valsgaard
Execution Judge 4
CHI
CABRERA FIGUEROA Melany Alejandra
Execution Judge 5
MAS
ABD HAMID Nurul Fatiha Binti
Execution Reference Judge 1
CYP
MICHAIL Elpida
Execution Reference Judge 2
SWE
GRAHN Kristin
Line Judge
ARG
ALVAREZ Agustina

Judges Uneven Bars
Difficulty Judge 1
AUT
GRATT Tanja
Difficulty Judge 2
BRA
GUERIERO Elaine
Execution Judge 1
GBR
BURT Kirsty
Execution Judge 2
JPN
TAKAHASHI Yoko
Execution Judge 3
ISL
MATTHIASDOTTIR Sandra
Execution Judge 4
NED
BRANDS Carlijn
Execution Judge 5
COL
GOMEZ ROLDAN Gabriela Maria
Execution Reference Judge 1
SUI
KOLEVA-CASTELLETTI Martina Silvia
Execution Reference Judge 2
MEX
BALBOA GONZALEZ Bella Guadalupe
Time Judge
ARG
D'ALOIA Paola

Judges Balance Beam
Difficulty Judge 1
ECU
ALVARADO CLEMENTE Lisseth Amelia
Difficulty Judge 2
AUS
SLATER Allana Amy
Execution Judge 1
DOM
INFANTE DIAZ Mery Luz
Execution Judge 2
NOR
BUER Liliana
Execution Judge 3
DEN
VAMMEN Ditte Valsgaard
Execution Judge 4
CHI
CABRERA FIGUEROA Melany Alejandra
Execution Judge 5
PUR
CRUZ COLUMNA Loana
Execution Reference Judge 1
CYP
MICHAIL Elpida
Execution Reference Judge 2
SWE
GRAHN Kristin
Time Judge 1
ARG
RIZZO Maria Fernanda
Time Judge 2
ARG
RUIZ Grisel

Judges Floor Exercise
Difficulty Judge 1
AUT
GRATT Tanja
Difficulty Judge 2
BRA
GUERIERO Elaine
Execution Judge 1
GBR
BURT Kirsty
Execution Judge 2
JPN
TAKAHASHI Yoko
Execution Judge 3
ISL
MATTHIASDOTTIR Sandra
Execution Judge 4
NED
BRANDS Carlijn
Execution Judge 5
COL
GOMEZ ROLDAN Gabriela Maria
Execution Reference Judge 1
SUI
KOLEVA-CASTELLETTI Martina Silvia
Execution Reference Judge 2
MEX
BALBOA GONZALEZ Bella Guadalupe
Time Judge
ARG
DIAZ Marta Graciela
Line Judge 1
ARG
HORQUIN Cintia
Line Judge 2
ARG
PLEITAVINO Abigail

Legend

*: Will perform Two Vaults
ARG: Argentina
AUS: Australia
AUT: Austria
BRA: Brazil
CHI: Chile
COL: Colombia
CYP: Cyprus
CZE: Czech Republic
DEN: Denmark
DOM: Dominican Republic
ECU: Ecuador
ESP: Spain
GBR: Great Britain
ISL: Iceland
ITA: Italy
JPN: Japan
MAS: Malaysia
MEX: Mexico
NED: Netherlands
NOR: Norway
PUR: Puerto Rico
SUI: Switzerland
SWE: Sweden

Artistic Gymnastics Live Now

Artistic Gymnastics Up Next

Powered by Atos